tel.: 91 444-27-33/34
Wydział Kultury Fizycznej
i Promocji Zdrowia

Zakład Teorii i Praktyki Sportu

Kierownik zakładu - dr Jerzy Troszczyński (PO)

Pracownicy zakładu

dr Jerzy Troszczyński, starszy wykładowca

prowadzony przedmiot:
tel.: (91) 444-27-88
dyżur:
konsultacje:

dr Krzysztof Krupecki, adiunkt

prowadzone przedmioty:
tel. : (91) 444-27-21
strona www: http://www.us.szc.pl/krupecki/
dyżur: pok. 2
konsultacje: pok. 2

sekretariat zakładu: Aneta Stępińska, starszy referent
pokój: 11
tel. : (91) 444-27-49

Charakterystyka działalności naukowej Zakładu Teorii i Praktyki Sportu

Temat wiodący badań realizowanych w Zakładzie Teorii i Praktyki Sportu zawarty jest w ramach tematu „ Optymalizacja obciążeń treningowych w sporcie wypoczynkowym”. Działalność naukowa zakładu w ramach realizowanego tematu badawczego dotyczy doboru obciążeń, środków i metod treningowych dla sportowców na najwyższym poziomie w takich dyscyplinach jak: pływanie , wioślarstwo, kolarstwo, piłka nożna.
Tematyka prowadzących prac magisterskich dotyczy sportu szkolnego, sportu wypoczynkowego, obciążeń treningowych i środków odnowy powysiłkowej, selekcji i doboru sportu oraz czynników fizjologicznych mających wpływ na optymalizacje obciążeń treningowych.

Tematyka badań i wykaz najważniejszych opublikowanych prac naukowych w latach 2007-2012

dr Jerzy Troszczyński

Najważniejsze publikacje:
1. Łubkowska W.,  Troszczyński J., Obciążenia treningowe a poziom sportowy w pływaniu, [w:] red. J.Eider, Człowiek i środowisko przyrodnicze Pomorza Zachodniego, t.II. Aktywność fizyczna osób w różnym wieku – teoria i praktyka, Wydawnictwo Uniwersytet Szczeciński WNP, Szczecin 2006, 114-120.
2. Kalczyński L., Łubkowska W., Troszczyński J., Wskaźniki morfofunkcjonalne jako wartość diagnostyczna i prognostyczna rozwoju sportowego pływaczek, [w:] Aktywność ruchowa ludzi w różnym wieku, Tom X, część druga, US i PTNKF, Wydawnictwo Promocyjne „Albatros”, Szczecin 2006, 75-80.
3. Łubkowska W., Troszczyński J., Wskaźniki wydolności tlenowej a poziom sportowy pływaków SMS Szczecin, Zeszyty Naukowe Nr 631, Prace Instytutu Kultury Fizycznej Nr 27, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego, Szczecin 2011, s. 41-49.
4. Łubkowska W., Troszczyński J., Poziom tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej u szczecińskich pływaków kadry olimpijskiej, narodowej i wojewódzkiej, [w:] red. D.Umiastowska, Aktywność ruchowa ludzi w różnym wieku, Tom XV, Wydawnictwo Promocyjne Albatros, Szczecin 2011, s. 447-456.
5. Słowik-Gabryelska A., Troszczyński J., Michnik K., Krajewska-Pędzik A., Stępień-Słodkowska M., Lickendorf M. The evaluation of lung ventilation In a selekted group of health persons. PUBLIK HEALTH ISSUES. S. 183-211. 2011.

Odwiedź nas: